Close

YouTube Erişimi Engellendi Güncel

Beklenen oldu ve YouTube‘e erişim engeli için karar çıktı. Aldığımız duyumlar üzerine yaptığımız araştırma ile TİB’in Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranlarında söz konusu engelleme kararını görebiliyoruz. Halen siteye erişim mümkün ve ulaşılabiliyor ancak TİB’in bir engelleme kararı aldığını resmi siteden de görebiliyoruz. Güncelleme 1: TİB’in kararı ile ilgili ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyoruz. youtube-kapandi YouTube Erişimi Engellendi [Güncel] YouTube Erişimi Engellendi Güncel youtube kapandi 640x341Güncelleme 2: An itibariyle Youtube’a erişim artık mümkün değil. goedkoop air max 2017 Ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyoruz. youtube-engel YouTube Erişimi Engellendi [Güncel] YouTube Erişimi Engellendi Güncel youtube engel 640x162   Güncelleme 3: YouTube’un engellenmesi ile ilgili karar metni aşağıdaki gibidir. youtube-engel-detay YouTube Erişimi Engellendi [Güncel] YouTube Erişimi Engellendi Güncel youtube engel detay 640x403 Yukarıda paylaştığımız görselden de görebileceğiniz açıklama metni şöyle:

5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (youtube.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 27/03/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-48125 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır. (After technical analysis and legal consideration based on the Law Nr. Goedkope Nike Air Max 1 5651, ADMINISTRATION MEASURE has been taken for this website (youtube.com) according to Decision Nr. 490.05.01.2014.-48125 dated 27

Açıklamadan da anlaşılabileceği gibi söz konusu engelleme bir mahkeme kararı ile gerçekleşmiş değil, idari tedbir olarak uygulanıyor. Güncelleme 4: Google tarafından Google Inc. Nike Air Jordan Baratas sözcüsünün konuyla ilgili yaptığı açıklama haber merkezimize ulaştı. Fjallraven Kanken 16L Açıklamada şunlar söyleniyor: “ Türkiye’deki bazı kullanıcılarımızın YouTube’a erişemediklerine dair raporlar alıyoruz. nike air max 1 pas cher Bizim tarafımızda herhangi bir teknik sorun olmamakla birlikte konuyu araştırıyoruz” Engelleme kararıyla ilgili Avukat Şebnem Ahi’nin yorumları ise şöyle:

Yeni 5651 sayılı yasa URL engelleme yapabilme amacıyla düzenlenmişti ancak şimdi YouTube’un tümden kapatılması kanunun amacına aykırı uygulandığını göstermektedir. Ayrıca kanun, idari kurum başkanına gecikmesinde sakınca olan hallerde sitenin kapatılması yetkisini verirken URL engelleme şartı getirmediğinden idari kurumlarca sitelerin seri şekilde kapatılması sonucu doğmaktadır. YouTube’un kapatılması da aynı Twitter gibi anayasal hak olan haber alma ve ifade özgürlüğüne aykırıdır. hogan scarpes italia Ayrıca sitenin tümden kapatılmasına gerek yoktur, YouTube zaten katalog suçlar söz konusu ise içerikleri çıkarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir