Close

Snapchat Değerini Arttırıyor!

Sosyal medya kullanıcılarının yeni sitelere daha fazla ilgi göstermeye başlaması bu alanda başarılı projelerin de tutmasını sağlıyor. Konuyla ilgili hazırlanan raporda Snapchat’in değerini çok arttırdığı görülürken 1.8 milyar dolarlık bir artışın yaşandığı belirtildi.

Toplam değerinin 20 milyar doları aştığı tahmin edilen Snapchat iyi bir çıkış yakalarken Aralık 2011 verilerine göre günlük 110 milyon kullanıcı giriş yapıyor. Snapchat’in özellikle Kuzey Amerika’da oldukça popüler olduğu belirtilirken Snapchat’e giren kişilerin yüzde 50’si Kuzey Amerika’dan erişim sağlıyor.

Kalan kullanıcıların yüzde 30’unun Avrupa ülkelerinden olduğu belirtilirken kalan kısım ise bu iki bölgenin dışındaki alanlarda erişim sağlıyor. 110 milyon kullanıcısı ile oldukça aktif durumda bulunan Snapchat’in önümüzdeki dönemlerde istatistiklerini arttırması beklenirken 2016 yılının sonuna kadar 300 milyon dolar gelir elde edeceği tahmin ediliyor. Snapchat için önemli tahminler ise 2017 yılına dair. Sosyal medyanın 2017 yılı sonunda toplam gelirinin minimum 500 milyon maksimum ise 1 milyar dolar arasında değişiklik göstermesi bekleniyor.

Snapchat için yapılan analizlerde en çok dikkat çeken bir diğer detay ise kullanıcıların yüzde 70’inin kadın, yüzde 30’unun ise erkek olması. Bu açıdan bakıldığında Snapchat kullanıcılarının büyük bir kısmının kadın olması Snapchat’in diğer sosyal medyalara oldukça önemli bir fark yarattığını gösteriyor.  

KAYNAK : http://www.veteknoloji.net/haber/snapchat-degerini-arttiriyor-81795.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir