Close

Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı

Bir Önceki Yazıdan Kaldığımız Yerden Devam Ediyoruz;

Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı how to profile

Profilinizi doldurun

Kısa bir profil açıklaması ekleyerek markanızı Pinner’lara tanıtın. Ardından, sizi tanımaları için bir profil fotoğrafı belirleyin; 600×600 piksel boyutunda olması önerilir.
Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı how to boards2

Birkaç pano oluşturun

Çeşitli panolar oluşturarak markanızın kişiliğini ve tarzını sergileyin. Pano adlarının ve açıklamaların düzgün olması aramalarda daha iyi sonuçlar almanızı sağlar, ancak yaratıcılığı da elden bırakmayın!
Pinner’lar bir panonuzu veya tüm panolarınızı takip edebilir, takip ettikleri panolara eklediğiniz tüm yeni Pinleri göreceklerdir.

Pin eklemeye başlayın

Artık panolarınızı Pinlerle doldurabilirsiniz. Ne kadar çok güzel görüntü eklerseniz, insanların sizi takip etmeye karar vermeleri de o kadar kolay olur.
Takipçilerinizin ana sayfa akışlarında içeriklerinizi düzenli olarak görebilmeleri için en azından günde bir defa Pin ekleyin
Kendi görüntülerinizi paylaşın, ama unutmayın ki diğer kullanıcılardan ve sitelerden de Pin ekleyebilirsiniz; sadece bu Pinlerin doğru yere bağlantı verdiğinden emin olun
İnsanların Pinlerinizi kendi panolarına kaydetmek istemeleri için ilgi çekici açıklamalar kullanın (iyi bir açıklama içeriğin aramalarda bulunması için de yardımcı olur)
Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı how to pin button2

Pin It düğmesiyle tanışın

Pin It düğmesi insanların sitenizde buldukları şeyleri Pinterest’e eklemelerine yardımcı olur. Böylece daha fazla kişiye ulaşabilir ve işletmenizi Pinterest’te daha fazla kişiye tanıtabilirsiniz (hatta sitenizin trafiğini de artırabilirsiniz!)
Web siteniz insanların Pinterest’e eklemek isteyebileceği güzel şeylerle dolu olabilir, ancak görüntülerinizin yeterince büyük olduğundan emin olun; bir görüntü ne kadar büyükse o kadar iyidir! O halde, Pin It düğmelerini sitenizdeki görüntülerin yanına yerleştirmek için kodun birkaç satırını kopyalayıp yapıştırın.
Pin It düğmesini edinin

Herkese burada olduğunuzu söyleyin

Kendi sosyal kanallarınızda, ambalajlarınızda, reklamlarınızda ve e-postalarınızda Pinterest’te olduğunuzu ön plana çıkarın. Bazı işletmeler, ön plandaki Pinlerini sitelerinde ve hatta mağazalarında sergiler.

Başkalarının bunu nasıl yaptığını görebilirsiniz

Sephora , Pinterest’teki varlığını kitlesine hatırlatmak için e-posta gönderme yolunu kullanıyor.
Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı Pinterest İşletmeler İçin Temel Bilgiler ve Başlangıç #Devamı how to follow button2

Takip Et düğmesini edinin

Müşterilerinize e-posta gönderdiğinizde, onları Pinterest hesabınıza yönlendirmek için e-postanıza bir Takip Et düğmesi ekleyin.
Takip Et düğmesini edinin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir