Close

Facebook’tan Reklam Dönüşüm Aracı: Conversion Lift

Yaklaşık son 1 haftadır sosyal ağlarda bir hareketlenme ve yeni özelliklerini sergileme yarışı var. Önce Facebook kurumsal alana adım attığını duyurdu. Ardından Twitter artıkokumadığınız tweetleri özet geçeceğini açıkladı, sonra yine Faccebook hafifletilmiş yeni uygulaması Facebook Lite’ı duyurdu, hemen ardından Twitter grup mesajlaşmayı ve video yüklemeyi duyurdu. Şimdi yine Facebook, bu sefer profesyonel sosyal pazarlamacılara yönelik yeni hizmetini duyuruyor: Conversion Lift. (1-2 gün içinde Twitter’dan sırayı bozmayarak yeni bir şeyler açıklamasını bekliyoruz).

Reklamların satışa dönüşümü

Facebook, reklamverenlerin Facebook reklamlarının satışlar üzerindeki etkisini kesin ve doğru bir biçimde belirlemelerine yardımcı olan yeni conversion lift ölçümleme yetkinliklerini duyurdu. Söz konusu yenilikle birlikte artık Facebook, tıklama/dönüşüm sayılarına bakarak korelasyona göre ölçüm yapan ve çağın gereksinimlerini karşılamayan endüstriyel standartlar yerine, reklamların görülmesi ile elde edilen ek satışları neden-sonuç ilişkisi içinde belirleyebiliyor. Dünyanın her yerindeki Facebook reklamverenlerinin Facebook reklamlarından gelen ek satışları doğru bir biçimde belirlemelerine imkan veren bu yeni yöntemde, yeni bir Facebook kampanyası oluşturulurken bir test grubu (reklamları gören insanlar) ve kontrol grubu (reklamları görmeyen insanlar) belirleniyor. Kampanya sona erdiğinde ise reklamverenler, test grubunda meydana gelen ek artışı görerek hangi satışların hangi reklamlardan kaynaklandığı bilgisini saptayabiliyor. fjallraven kanken classic 16 L Neden – sonuç ilişkisini ortaya koymak için kullanılan bu metodolojinin benzerleri, tıptan doğrudan pazarlamaya kadar pek çok sektörde kullanılıyor.

Neden ölçümleme yapalım?

Conversion lift, yalnızca Facebook’taki reklamcılar için değil genel olarak tüm sosyal pazarlamacıların karşılaştığı bazı sorunlara çözüm üretmek için hazırlanmış. air max 1 femme Yalnızca tıklamalara çok fazla güvenmemek lazım. air max pas cher Tık sayısı arama pazarlamasında geçerliliğini korusa da, diğer dijital ortamlarda mantıklı bir veri sunamıyor. nike air max Kullanıcının yalnızca reklamı görmüş olması, sosyal ağlar için yeterli değil. air max pas cher Reklamı gördükten veya tıkladıktan sonraki aksiyonu da önemli. Bu yüzden reklam verenler ve pazarlamacılar için, reklam görünürlüğünün yarattığı etkiyi tespit edebilmek çok önemli. Şu anki ölçüm sistemleri, gün içinden farklı zamanlarda birden çok cihaz ve platform kullanan kullanıcıların davranışlarını ve reklamların etkilerini belirlemek için yeterli değil. Kånken Laptop 13 Ayrıca her ne kadar e-ticaret çok büyük bir hızla gelişiyorsa da, yine de toplam satışların çok büyük çoğunluğu hala fiziksel mağazalardan yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir