Close

Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından Instagram‘ın Facebook bünyesi altında hizmet veriyor oluşu doğal olarak Instagram’ı Facebook’un önemli bir parçası haline getiriyor. Instagram paylaşımlarınız Facebook profiliniz ya da sayfanızda olduğu gibi gömülebiliyorken aynı şeyi Twitter‘da yapamıyor; paylaşımlarınızı ancak Instagram linki olarak yayınlayabiliyorsunuz.

Facebook’ta görsellerin önemi büyük. Etkileşim getirmesi yani daha fazla beğeni ve yorumu çekmesi açısından özellikle fotoğraflar Facebook’ta önemli bir yere sahipken Instagram’ın filtrelenmiş görselleri de bu paylaşımlara renk ve hareket kazandırıyor.

Diğer yandan eğer Facebook’ta bir fan sayfası yönetiyorsanız sayfaya hareket getirmek, takipçilerinizi etkileşime davet etmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri farklı sekmeler oluşturmak. Eğer takipçilerinizin görseller aracılığıyla kendilerini ifade etmesini ve sayfanıza katkıda bulunmasını istiyorsanız ve Instagram hesabınızdaki paylaşımlarınızı Facebook sayfanızda ayrı bir bölümde takipçilerinizle paylaşmayı amaçlıyorsanız ilk olarak yapmanız gereken Instagram sekmesini sayfanıza entegre etmek.

Facebook fan sayfanıza Instagram sekmesi eklemek istiyorsanız ise aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  • Facebook’a bağlandıktan sonra arama kutusuna “Instagram Feed tab for pages” yazarak aratın.

Instagram-feed-tab-for-Pages Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Instagram feed tab for Pages 590x502

  • “Go to App” (Uygulamaya git) butonuna basarak uygulamaya izin verin.
  • Yönlendirildiğiniz sayfada yönettiğiniz sayfaların listesi çıkacaktır. Buradan hangi sayfanıza Instagram sekmesini ekleyeceğinizi seçin.

Instagram-tab-Facebook Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Instagram tab Facebook 590x286

  • Uygulama içeriklerinizi toplamak için üç alternatif görünüm seçeneği sunuyor: galeri, slideshow ve karışık. Tercihinizi bu aşamada belirtmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra uygulama Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girmek isteyecektir. Böylelikle Instagram hesabınızı Facebook sayfanıza bağlamış olacaksınız.

Instagram-giris Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Instagram giris

  • Sayfanızda kapak fotoğrafınızın altında “fotoğraflar”, “beğeniler”, “harita” gibi sekmelerin bulunduğu sıraya “Instagram” kutusu böylelikle otomatik olarak yerleşmiş olacak.
  • Sekmenin yanında yer alan ok işaretine basarak ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz ve gizlilik, paylaşım şartlarını belirleyebilirsiniz.
  • Dilerseniz sekmeye farklı bir isim verebilir ve sekmenin ana görselini de güncelleyebilirsiniz.
  • Bundan sonra hayranlarınızın paylaştığı Instagram fotoğrafları ve sizin Instagram hesabınızdan gönderdiğiniz fotoğraflar bu sekmede yer almaya başlayacaktır.

Mashable Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Facebook Tüyoları: Instagram Sekmesi Sayfalara Nasıl Eklenir? Mashable1 590x229

Kaynak : http://goo.gl/wrszGa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir