Close

Projepedia.com, önemli isimlerden 1 milyon TL yatırım aldı

Merhabalar ;

2014 e girdiğimiz ilk günlerde yeni yılın ilk yatırım haberi Projepedia’dan geldi. Size geçen yıl tanıttığımız  proje tanıtım platfromu Projepedia.com, Hummingbird Ventures ortaklarından Pamir Gelenbe‘nin de bireysel olarak yer aldığı 2 melek yatırımcı ve İsviçre merkezli bir yatırım şirketinden toplam 1 milyon Türk Lirası yatırım aldı.

Ev satın almak isteyen kullanıcılara yardımcı olmayı hedefleyen internet girişim, Aralık 2012’de beta yayınına başlamıştı. Sinan Tüker ve Kaan Kayahan tarafından kurulan Projepedia.com geçtiğimiz yılın Şubat ayında kitlesel yayına başlamıştı.

projepedia-ekran-goruntusu Projepedia.com, önemli isimlerden 1 milyon TL yatırım aldı Projepedia.com, önemli isimlerden 1 milyon TL yatırım aldı projepedia ekran goruntusu1 640x353

Teknik Yapı, Soyak, Emaar, Sur Yapı, Nurol GYO, Akiş GYO ve Türkerler İnşaat ile işbirlikleri yapan Projepedia.com’un kurucuları arasında olan Sinan Tüker yayın hayatına başladığı Şubat 2013 yılından itibaren aylık ortalama % 47 organik büyüme gösterdiğini ve ziyaretçi trafiği yıl sonu itibarı ile aylık 200 bin ziyaretçiye ulaştığını paylaştı.

Gelen yatırımla birlikte Projepedia.com mobil uygulama yatırımının yanında  şu anda yalnızca sitede yayınlanan projeler üzerinden ilan verilebilen seri ilan bölümünü genel ilanlara açmayı planlıyor.

2014 Yılına Sağlam Yatırım haberi ile başladık, umarım bu şekilde girişimler ülkemizde artar 🙂

Kaynak : http://wbrz.in/ze5qd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir