Close

Google Arama Sonuçlarından Hakkınızdaki İçerikleri Sildirebilirsiniz

Kişisel bilgilerin gizliliği konusunda Google’dan yeni bir adım geldi. sac a dos kanken Avrupa Adalet Divanı’nın verdiği karara uyan Google, artık kullanıcıların kendi haklarındaki bir içeriğin Google’dan silinmesine imkan tanıyacak.

Google’da sizin hakkınızda istemediğiniz bir içeriğin yer alması sizi rahatsız ediyorsa artık şuradaki başvuru formunu doldurarak o içeriğin Google’dan kaldırılmasını talep edebilirsiniz. goedkoop nike air max nederland Söz konusu formda kim olduğunuzu, ülkenizi (Avrupa Birliği ülkeleri) ve Google’dan kaldırmak istediğiniz bağlantıyı ve nedenini belirtmeniz yeterli.

Bu araç Avrupa Adalet Divanı’nın kişisel bilgilerin korunması konusunda 2 hafta önce aldığı karar nedeniyle geliştirildi. Soldes Asics 2017 Bir İspanyol avukatın Google’dan kaldırmak istediği içerik için açtığı dava Avrupa Adalet Divanı’na taşınmıştı. new balance 1400 heritage femme Google da bu karara uyacağını açıklamıştı.

Şunun altını çizelim ki Google, içeriğin yayınlandığı siteye herhangi bir müdahalede bulunmayacak. kyrie 1 pas cher Sadece bu ilgisiz ve yanlış bilgilerin yayınladığı içeriği arama sonuçlarında göstermeyecek. Google bunu yaparken de mümkün olduğunca dikkatli davranacak.

Günümüzde kişisel bilgiler oldukça şeffaflaşsa da bu aracın bazı sorunları ortadan kaldırma şansı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir