Close

Facebook'ta Canlı Yayında Yeni Dönem Başlıyor

Facebook üzerinden canlı yayın konusunda yenilikler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların Facebook canlı yayın etkinliğini daha etkin bir şekilde kullanabilmesi adına yeni bir geliştirme daha yapıldı. Canlı yayın konusunda son yapılan yenilik ile birlikte kişilerin 24 saat boyunca canlı yayın yapabilmesinin mümkün olacağı belirtilirken, canlı yayın konusunda artık çok daha büyük bir imkan sağlanacak.

Canlı Yayın Haritası

Dünya genelinde yapılan canlı yayınların tüm kullanıcılar tarafından takip edilebilmesi adına geçtiğimiz günlerde canlı harita özelliğini devreye alan Facebook, son hamlesi ile birlikte kullanıcıların daha fazla canlı yayın uygulamasını kullanabilmesi adına canlı yayınlarda süreyi 24 saate çıkardı.

24 saat boyunca canlı yayın yapılabilmesi, özellikle haber kanalları için büyük bir kolaylık sunacak. Aynı zamanda Facebook üzerinden sunulan bu canlı yayın imkânının kullanıcılar ile iletişime geçilmesi ya da oyun gibi sektörlerde de kullanılması bekleniyor.

Videolar Kaydedilecek

Facebook canlı yayın uygulamasını kullanan kişilerin üstelik video kaydetme konusunda da büyük bir kolaylık sağlaması amaçlanması durumda. Önceki dönmelerde kaydetme konusunda sorun yaşansa da artık yapılan yeni geliştirmeler ile birlikte kullanıcıların videolarını otomatik olarak kaydedebilmesi mümkün. Ayrıca kaydedilen bu videolar daha sonra takipçiler tarafından da kolay bir şekilde izlenebilecek. 

KAYNAK : http://www.veteknoloji.net/haber/facebook-ta-canli-yayinda-yeni-donem-basliyor-81731.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir