Close

​İnsanlar Yapay Zekalı Sistemlere Güvenmiyor

Özellikle teknolojinin gelişimi ile birlikte son yüzyılda insanoğlu için kıyamet senaryolarından biri de ‘robotların şafağı’ olmuş durumda. Chaussure Asics Pas Cher Şu an için bu durum bizlere biraz fantastik gelebilir ancak, bir gün yapay zekalı robotların insanlara karşı olacağını ve bu durumun insanlık açısından tam bir felakete dönüşeceğini düşünenlerin sayısı hiç hafife alınmayacak kadar fazla.

Söz konusu yapay zeka konusunda insanların neler düşündüğünü merak eden Time etc adlı şirket, Amerika merkezli bir anket çalışması yürüterek insanların yapay zekaya olan güvenlerini değerlendirmiş. Sonuç; insanların çoğu yapay zekalı sistemlere güvenmiyor!

Yapay zeka günümüzde pek çok şeyde bizlere yardımcı oluyor. Zaten telefonlarımızda uzun zamandır bizlere yardımcı olan yapay zekalı asistanlar yavaş yavaş arabalarımıza, kol saatlerimize, televizyonlarımıza vb sistemlere gelmeye başladı. nike tn requin Yani yavaş yavaş günlük hayatta kullandığımız pek çok eşya yapay zekalı sistemler tarafından yönetilecek.

Zaten internette bu durum uzun süredir var. Ancak insanların çoğunluğu bundan pek de memnun değil. fjallraven kanken goedkoop Time etc’nin sunduğu rapora göre insanlar orta düzeyde işleri halleden yapay zekalardan memnun (Uber asistanı, Siri vs). sac à dos kanken fjallraven pas cher Fakat bunun dışındaki şeylerde iş değişiyor.

Rapora göre ankete katılan insanların %35’i yapay zekalı sistemlerin hiçbir zaman insan düzeyine ulaşamayacağını düşünmekte. air max pas cher Yine ankete katılanların %66’sı yapay zekalı sistemler ile finansal bilgilerini, %53’ü ise kişisel verilerini paylaşmaktan rahatsız. Anket genelinde ise insanların %55’i yapay zekalı sisetmlere güvenmediğini belirtmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir