Close

Facebook İçin Skandal İddia: Konuşmalar Dinlenmiş!

Facebook’un mobil cihazlarda kullanılması bu konuda kötü niyetli kişilerin de uygulamanın hedef haline gelmesini sağlarken, gündeme gelen son iddialar oldukça korkutucu. nike tn pas cher MObil cihazlarda kullanılan uygulamalar aracılığı ile Facebook’un kullanıcıların konuşmalarını dinlediği belirtilirken, bu durumun detayları henüz paylaşılmadı. fjällräven kånken Mini Prof. nike running goedkoop Kelli Burns tarafından gündeme getirilen bu iddialarda Facebook’un bu işlemleri gizli bir şekilde yaptığı belirtilirken, bu dinlemenin yeni deney ve çalışmalar için yapılmış durumda.

Mikrofon Üzerinden Dinleme Yapılmış!

Facebook deney yapabilmek adına konuşmaları dinlediği ve kelimeler üzerinden çeşitli tespitlerin yapılarak bu doğrultuda kullanıcılara hizmet sunulduğu aktarıldı. sneakers blanc Homme Asics İddialarda kullanıcılara Facebook üzerinden sunulan reklamların bile konuşmalardan elde edilen verilere göre yapıldığı belirtilirken, bu iddialar ile ilgili henüz Facebook’tan bir açıklama yapılmadı.

Denendi!

Bu iddiaların doğruluğunu kanıtlamak adına çeşitli deneyler yaptığını söyleyen Prof. Soldes Chaussures Nike Burns telefon ile yaptığı bir görüşmede Afrika’da safari yapmak istediğini vurgulu bir şekilde söylediğini ve daha sonra Facebook reklam sistemini incelediğini belirtti.

Konuşma sonrasında reklamların değiştiğinin ve reklamlarda Afrika ve safari ile ilgili seçeneklerin sunulmaya başlandığını söyleyen Profesör, bu küçük testle bile konuşmaların dinlendiğinin kolay bir şekilde kanıtlanabileceğini belirtti.

Mahremiyet Yok!

Facebook tarafından yapılan bu çalışmanın son derece sakıncalı olduğunu belirten Facebook, bu durumun kötü sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir