Close

Tablet Seminerler Kapandı

2013’ün Eylül ayında kurulan ve geçtiğimiz yıl toplamda 39 şirkete yatırım yapan Hasan Aslanoba’dan da 500 bin TL’lik yatırım alan Tablet Seminerler kapandı. Bu kapanma haberiyle beraber Aslanoba’nın yatırım yaptığı bir şirket ilk kez başarısız olmuş oldu.

Ufuk Tarhan tarafından kurulan ve Youth Holding bünyesinde yer alan Tablet Seminerler’in kapanmasının arkasında yatan nedenin ise şirketin online eğitimlere geçememiş olması olarak gösteriliyor.
Tablet Seminerler’in kapanmasıyla ilgili Hürriyet’e açıklama yapan Hasan Aslanoba, girişimcilerin başka işlere odaklanmaları nedeniyle, Tablet Seminerler’in üzerine fazla yoğunlaşamadıklarını ve seri yatırımcı olmanın mümkün olduğunu ancak seri girişimci olmanın mümkün olmadığını belirtiyor ve girişimcilerin kendi girişimlerine odaklanmaları gerektiğini sözlerine ekliyor.

Bu durumu kurucularla da konuştuğundan bahseden Aslanoba, herhangi bir sorun olmadan girişimi sonlandırdıklarını ve kendilerine takip yatırımı yapmak ve devam etmek istemediğini söylediğinin de üzerinde duruyor.
Tamamen online seminerlere geçilememesi ve seminerin offline olarak yapılmasından dolayı böyle bir karar alındığının da üzerinde duran Aslanoba, bu modelin online ortama taşınabilseydi başarı şansını olabileceğini de sözlerine ekliyor.

Türk e-ticaret sektörü için üzücü bir gelişme olarak değerlendirebileceğimiz bu gelişmenin ardından Tablet Seminerleri çalışanları ve kurucularının sonraki projelerinde başarılar diliyoruz.
Sitenin halen açık olduğunu ancak site üzerinden eğitimlerin satın alınamadığını da not olarak ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir