Close

Rocket Internet'in Global Fashion Group, 1 milyar euro değerlemeyle sermaye artırımı yaptı

Rocket Internet, Global Fashion Group (GFG) için 300 milyon Euro değerinde sermaye artırımı yapılacağını ve bunun 100 milyon dolarını karşılayabileceğini duyurdu.

Global Fashion Group, Rocket Internet’in küresel e-ticaret gücünde önemli bir yere sahip ve bu yeni finansal destek şirketin daha hızlı adımlar atacağına işaret ediyor. asics homme pas cher GFG son olarak Nisan 2015’te 35 milyon dolar, Temmuz 2015’te ise 150 milyon dolar yatırıma imza atmıştı.

Berlin merkezli Rocket Internet‘in diğer hissedarlarla birlikte GFG’ye yaptığı bu yatırım şirketin 6 bölgeye yayılan şirketlerine güç kazandıracak ki bunları Latin Amerika’da Dafiti, Rusya ve CIS bölgesinde Lamoda, Ortadoğu’da Namshi, Avustralya’da The Iconic, Hindistan’da Jabong ve Güneydoğu Asya’da Jalora olarak sıralayabiliriz.

Değerleme 1/3’ine düştü

Paylaşılan basın duyurusuna göre bu şirket içi yatırımın 1/3’ine kadar olan kısmını karşılamayı taahhüt etmiş. nike goedkoop Bunun 85 milyon euroya kadar olan kısmının ise mevcut yatırımların dönüştürülmesiyle karşılanabileceği belirtiliyor. adidas uk for sale GFG’nin bu yatırım sonrası değerlemesinin de 1 milyar euro olduğu belirtiliyor ki 1 yıl önce yaklaşık 3,5 milyar dolardan yatırım almıştı. nike air max pas cher Yani bu turda ciddi bir değerleme farkı söz konusu.

Rocket Internet CEO’su Oliver Samwer, GFG’nin gelişmekte olan pazarlarda liderliğe oynadığını değiniyor. Nike Air Huarache Heren Kinnevik ve diğer hissedarlarla birlikte GFG’yi büyütmek için çalışacaklarını da ekliyor.

GFG CEO’su Romain Voog ise 2016’nın ilk çeyreğinde karlılığı yakalamak konusunda önemli bir ilerleme kaydettiklerini ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir