Close

Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri

Rekabette casusluk yapmak, izlenecek en akıllıca yöntem olmasa da son derece etkili olduğu su götürmez bir gerçek. Şöyle düşünün: sizin yaptığınızı yapan pek çok şirket var. Neyin iyi işlediğini görmek istiyorsanız, kayıtlarınızı ve hangi ürünlerin ya da içerik parçalarının işini en iyi şekilde yerine getirdiğini gözden geçirebilir ya da ne kadar rakibiniz olduğunu görerek tüm bunları çoğaltabilir ve en iyi sonuçları elde edenin ne olduğunu görmek için onların işlerini kullanabilirsiniz. new balance femme blanche 996 Casusluk yapmanın “yani bilgi toplamanın” ne kadar kolay olduğunu gördüğünüz zaman bu, daha da çekici gelir. Şimdi Casusluk yapmayı 🙂 Rakiplerinizi takip etmeyi bir kaç yöntemle anlatalım.  

Google Alerts google-alerts Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri google alerts

Kullanılmaya başlandığı günden bu yana işe yarayan Google Alerts yıllardır hayatımızda. Alerts’e gidin, rakibinizin ismini ya da bir anahtar kelime veya rakip bir ürünün adını yazın. Ne kadar sıklıkta güncelleme istediğinizi ve güncellemenin hangi e-mail adresinize gelmesini istediğinizi seçin. Goedkoop Nike Air Max 2016 Hepsi bu kadar. Google, isteklerinizle uyuşan yeni bir içeriğin internette belirmesiyle birlikte size alarm verecek.

Majestic SEO majestic-seo Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri majestic seo

Tanınmış bir SEO aracı olan Majestic, aynı zamanda içerik pazarlamacılara yardımcı olan bir gereç. Bunu, rakiplerinizin ne kadar backlink aldığını ve bu linklerin nereden geldiğini, zamanla ne kadar çoğaldığını ve hangi bağlama metninin ziyaretçileri siteye yönlendirdiğini görmek için kullanın. Eğer rakipleriniz misafir olarak etiketlerse, böylece nerede yayınlattıklarını öğrenebilirsiniz.

Topsy topsy Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri topsy

Hangi tweet’lerin, resimlerin, videoların ya da bağlantıların en çok etkinliğe sahip olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? Topsy sizi kurtarmaya geldi. Bu sosyal medya kontrol aracı, verilmiş bir anahtar sözcükle kimin en etkin olduğunu size söyleyebilir. Mochilas Kanken España Eğer birini webinar sunmaya, bir blog yazısı yazmaya ya da bir ürün üzerine yorum yazmaya davet etmek istiyorsanız bu oldukça pratik bir bilgi. Aynı zamanda hangi konuların trend topic olduğunu görebilirsiniz.

HubSpot’ın Pazarlama Derecelendiricisi

hubspots Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri hubspotsHer şeyi tek bir numaraya indirgemeyi seviyor musunuz? O zaman bu, sizin aracınız demektir. fjallraven kanken mochilas Pazarlama derecelendiricisi; internet sitelerini, sosyal medya etkinliklerini gözden geçiriyor, birtakım pazarlama kontrol listeleriyle karşılaştırıyor ve buna göre bir derece veriyor. Pazarlama bir “yapılacaklar listesi” yaratmanın en zekice ve hızlı yolu, rakiplerinizin detaylara girmeden neler yaptığını sıralamanın en bilinçli ve doğru yolu.

WooRank

woorank Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri woorank

Her bir site için size tek bir numara verecek başka bir araç daha. air max 2017 goedkoop Ancak bu, HubSpot’ınkinden daha detaylı özelliklere sahip. Her eb sitesi için ücretsiz rapor alabileceğiniz WooRank’ten 7 günlük ücretsiz bir deneme alma şansınız da var. Eğer zamanınız varsa ve rakiplerinizle olan detaylı bir karşılaştırma ve siteniz için yararlı olan fırsatların bir karşılaştırmasını istiyorsanız burası başlamak için son derece doğru bir adres.

QuickSprout

quicksprout Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri quicksprout

Web sitenizi ve arama motoru sıralamasındaki yerinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenmenin bir başka yolu. Sitenizi üç rakibinizle karşılaştırma fırsatı sunan QuickSprout, önceki iki araçla benzerlik gösteriyor olsa da bu tarz gereçlerin size verdiği bilgiyi kontrol etmek, doğrulatmak iyidir.

Google Trends

google-trends Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri google trends

Bu da yıllardır aramızda olan ve ilk çıktığı günkü kadar değerli olan bir başka araç. Fjallraven Kanken Classic Lokasyon bazlı işler için özellikle yararlı olan Google Trends, verilen bir anahtar sözcükle size hangi şehirlerin ya da bölgelerin en çok ilgi çektiğini gösteriyor. Eğer bir kitap turu yapmak istiyorsanız Google Trends’i mutlaka ziyaret etmek zorundasınız.

Fanpage Karma

fanpage-karma Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri fanpage karma

Bu araç bir Facebook sayfasını başka bir sayfayla hayranları, büyümesi, etkileşimi ve servis hizmeti üzerinden karşılaştırabiliyor. Fanpage Karma, müşteri servisi hassasiyetini ölçmenin ve rakiplerin sosyal medya çalışmalarında ne kadar iyi olduğunu görmenin iyi bir yolu.

SharedCount

shared-count Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri Rakiplerinizi Takip Etmenin Ücretsiz Yöntemleri shared count

Bir sayfanın sosyal medyada ne kadar ilgi uyandırdığını görmek istiyor fakat size bunu gösterecek hiçbir sosyal medya ikonu göremiyor musunuz? SharedCount’a iletin ve o URL’de yapıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir