Close

Pinterest Performansınızı Arttırmanın 6 Yolu

Açıldığı günden beri yalnızca dört yıl geçmesine rağmen Pinterest 70 milyon kullanıcıya ve ayda 2,5 milyon sayfa gösterimine ulaştı. Pinterest, sadece çabuk büyüyen sosyal platform olmakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal paylaşımı satışa çevirmek, kullanıcıyı müşteriye dönüştürmek konusunda Facebook ve Twitter’dan çok daha etkili bir mecra. nike air max pas cher Yapılan araştırmalara göre Twitter’da daha çok iş ve spor dünyasına ilişkin içerikler paylaşılıyorken, Facebook’ta ise politika ve ailevi konular daha yaygın. Fjallraven Kanken Kids Pinterest ise oldukça ağır bir şekilde ‘satış’ üzerine eğiliyor. Peki bir marka Pinterest performansını nasıl arttırabilir? Pinterest’teki içeriğinin nasıl paylaşılmasını sağlayabilir? Bazı istatistiklerle birlikte, Pinterest paylaşımlarında dikkat etmeniz gereken altı noktayı derledik:

  • Eyleme çağırın. Yorum kısmında kullanıcının bir şey yapmasını salık veren pinler,%80 oranında daha fazla etkileşim getiriyor.
  • Fiyatları yazın. Asics Pas Cher Üzerinde veya yorum bölümünde fiyatı yazan ürünlere %36 oranında daha çok tıklanıyor.
  • Görsel boyutları. Daha uzun görseller, daha kısa olanlara göre %67 fazla paylaşılıyor.
  • Metin uzunluğu. Asics Gel Lyte 5 200-300 karakter uzunluğunda metin içeren pinler, diğer uzunluktaki metinli pinlere göre %57 daha fazla paylaşılıyor. Kanken Big Bir tweet’in iki katı uzunluk olarak düşünebilirsiniz.
  • Resimlerdeki yüzler. İçerisinde insan suratı olmayan marka görselleri %23 daha fazla paylaşılıyor.
  • Açık ve koyu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir