Close

PayPal’ın Yeni Sistemiyle Kart Bilgilerini Güncellemeye Gerek Kalmayacak

Online alışverişler de tüketicilerin zaman zaman kredi kartı bilgilerini güncellemeleri gerekebiliyor. Bankadan yeni bir kart gelmesi durumunda kullanıcılar 16 hanelik numaralarını ve diğer bilgilerini tekrar güncellemek zorunda kalıyorlar ve PayPal yeni sistemiyle bu durumu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

PayPal’ın geçtiğimiz Eylül ayında 800 milyon dolara satın aldığı Braintree’nin dün yaptığı açıklamada “account updater” adındaki bu yeni sistemi tanıttı. Satın alma öncesinde yıllık 10 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip olan Braintree’nin hizmetini Airbnb, Fab, Uber ve GitHub gibi şirketler kullanıyordu ve yeni sistemle beraber PayPal ve Braintree’yi kullanan tüketiciler, kendilerine yeni bir kredi kartı geldiğinde bilgilerini güncellemek zorunda kalmayacaklar.

Account updater özelliği ile şirket tüketicilerin kredi kartı bilgilerini otomatik olarak güncelleyerek, bu hizmeti kullanan diğer satıcıların sistemlerini de otomatik olarak güncelleyecek. Böylelikle yeni bir kredi kartı geldiğinde tüketiciler 16 hanelik şifrelerini ve diğer bilgilerini tekrar girmek zorunda kalmayacaklar.

Braintree bu hizmetiyle yazılımcıların, e-perakendecilerin ve tüketicilerin ödeme işlemleri sırasında karşılaştıkları sorunları en aza indirgemeyi amaçlıyor. Braintree’nin CEO’su Bill Ready mobil işletim sistemlerinde iOS benzeri bir sistemi ödeme sistemleri tarafında sağlamak istediklerini dile getiriyor.

Bu hizmetle beraber şirket, kullanıcıların bankalar ve güvenlik konusunda daha az endişe duymalarını ve ödeme taraflarındaki yeniliklerden daha iyi bir şekilde yararlanmalarını amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir