Close

PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor

E-Ticarette önemi oldukça fazla olan Paypal dan Sevindirici haber, alışveriş esnasında farklı bir sayfaya yönlenip, ödeme yapıp tekrar geri dönme olayını çözerlerse tadından yenmez.

Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar yapan PayPal, tekrar online ödeme sistemleri üzerine yoğunlaşacak çalışmalar yapmaya başladı. Bu güncellemeyle beraber PayPal, şirketlerin geri dönüşüm oranlarının en çok düşüş gösterdiği ödeme sayfasındaki işlemleri kolaylaştırarak, geri dönüşüm oranını artırmayaodaklandıklarını belirtiyor.

PayPal bu geliştirmeyle hem bilgisayar hem de diğer mobil cihazlarda aynı ödeme sayfası işlemini sunacak. Kullanıcılar, markanın sitesinden ayrılmadan PayPal ile ödeme işlemini gerçekleştirebilecek. In-Context Checkout adındaki bu hizmet ile kullanıcılar farklı cihazlardan markanın sayfasını ziyaret ettiklerinde dahi aynı ödeme sayfasıyla işlemlerini yapabilecekler. Bu hizmet ile markalar, ödeme sayfasının farklı platformlara entegrasyonu için bütçe ayırmak zorunda da kalmayacaklar. Bu sistem otomatik olarak tüm platformlarda çalışacak.

Tüketiciler isterlerse eBay’in Bill Me Later servisini de bu yeni güncelleme ile kullanarak, ödemelerini daha sonraki bir zamana erteleyebilecekler.

paypal-in-context-checkout-all-devices PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor paypal in context checkout all devices

Yakın zaman içerisinde PayPal, kullanıcıların PayPal hesaplarıyla şirketlerin internet sitesi ve uygulamalarına giriş yapabileceklerini de duyurdu. Bu PayPal açısından oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir; çünkü dünya genelinde 137 milyon kişinin bilgileri PayPal’da kayıtlı bulunuyor ve PayPal ile siteye giriş yapan kullanıcıların ödeme işlemleri oldukça kısalabilir ve bu da markaların geri dönüşüm oranlarının artmasına doğrudan etki sağlayacaktır.

PayPal, online taraftaki gelişmelerinin yanı sıra offline’daki çalışmalarına da bir yandan aynı hızda devam ediyor. Daha öncede sizlere bahsettiğimiz PayPal QR kod uygulaması şu an için İngiltere’de 18 ulusal markanın 17 bin noktasında kullanılabilir durumda ve önümüzdeki Şubat ayından itibaren bu sistem ABD’de de kullanıma açılacak. Bu sistem aynı zamanda Avustralya’daki 350 takside de kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda ve şirket 2014 yılı içinde bu sayıyı 20 bine çıkartmayı hedefliyor.

QR kod uygulamasının dışında PayPal, Bluetooth Low Energy ile çalışan Beacon sistemini de ABD ve Avustralya’da test etmeye başladı. Tam olarak zamanı verilmese de bu sistemin İngiltere, Fransa, Kanada ve Almanya’da da test edilmeye başlanacağı belirtiliyor.

 

Kaynak : http://goo.gl/AKPC8E

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir