Close

Facebook’tan Reklam Verenlere Yeni Araç: Audience Insights

Facebook, reklam verenlerin hedeflemelerini kolaylaştıracak yeni bir araç olan Audience Insights’ı tanıttı. Audience Insights, sac a dos kanken pas cher reklam verenlerin hedef kitleleri hakkında müşteri öngörüleri elde etmesini sağlayacak.

Reklam verenlerin hitap ettiği hedef kitleleri hakkında daha detaylı veriler elde etmesine yardımcı olacak olan Audience Insights ile Facebook pazarlamacıların mesajlarını potansiyel müşterilerine daha isabetli olarak iletebilmesini amaçlıyor. Diğer bir deyişle pazarlamacılara mevcut ve potansiyel müşterileri hakkındaki trendleri gösterecek olan araç, reklamverenlerin bu araçtan aldığı verilerle mesajlarını kişiselleştirmesini sağlıyor.

audience-insights Facebook’tan Reklam Verenlere Yeni Araç: Audience Insights Facebook’tan Reklam Verenlere Yeni Araç: Audience Insights audience insights 590x432

Audience Insights’ın reklamverenlere sunduğu veriler arasında ise demografik, sayfa beğenileri, lokasyon ve dil, Fjallraven Kanken Mini Facebook kullanımı ve satın alma aktivitesi yer alıyor. Fjallraven Kanken Classic Demografik satırından kullanıcıların yaş ve cinsiyet, Cheap Fjallraven Kanken No.2 yaşam biçimi, eğitim seviyesi, New Balance 574 Pas Cher ilişki durumu, iş ünvanı ve yaşadığı evle ilgili bilgilere ulaşılabilirken sayfa beğenileri bölümünden kullanıcıların farklı kategorilerde beğendiği sayfaların listesi veriliyor.

Lokasyon ve dil satırından kullanıcıların yaşadığı yer ve konuştuğu diller; Facebook kullanımından kullanıcıların Facebook’a ne kadar sıklıkla ve hangi cihazlardan bağlandığı bilgisi yer alırken satın alma aktivitesine ayrılan bölümden kullanıcıların geçmiş alışveriş davranışları ve metotları hakkında bilgi yer alıyor.

Facebook, Ads Manager’dan ulaşılabilen yeni aracı Audience Insights’ı bugün itibariyle öncelikli olarak ABD’deki reklamverenlere sunmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir