Close

B2B Mobil Trafiği B2C’yi Geçiyor

B2C işletmelerin yaptıkları online ve mobil trafik geleneksel olarak B2B işletmelerinkinden fazladır. Fakat bu durum hızla değişiyor gibi görünüyor. B2B şirketlerin gittikçe artan miktarlarda mobil entegrasyona yönelmesi sonucunda, B2B trafiği, B2C’leri geride bırakabilir.

Yorumları okuma, özellikleri ve fiyatları karşılaştırma B2B müşterilerin mobil üzerinden yaptıkları en basit eylemler arasında. Bu müşterilerin giderek artan miktarda mobil kullanımı, B2B firmaları B2C firmaların önüne geçirecek gibi duruyor. Usablenet’ten elde edilen yeni verilen ışığında mobil ticaret hesapları B2B şirketler için toplam hacmin yalnızca %10’unu oluştursa da, yarısından fazlası serf servis ve online alternatiflere yöneliyorlar.

B2B’den gelen mobil trafik kısa bir süre içinde B2C ile eşit olup %22 seviyelerine ulaşacak. Mbil ticaret B2B firmaların satışlarının geleceği olacak gibi görünüyor. B2B firmalarının %48’i mobil satış kanalları açacaklarını duyurdular.

Verilerde ayrıca şöyle detaylar var:

B2B müşterilerin %56’sı yorumları mobil platformlar üzerinden okumayı tercih ediyor.

%55’i ürün detaylarını mobil üzerinden okuyor

%50’si ürün özelliklerini karşılaştırıyor

%48’i fiyat karşılaştırıyor.

Bütün bunların sebebi, genel müşteri kitlesinin mobil kullanımı benimsemesi. Genel kitlenin video izleme, gazete okuma, sosyal ağlara erişme gibi ihtiyaçlarını karşılamak için gittikçe daha fazla mobil kullanması, diğer işlerini de mobil platformlar üzerinden yapmalarını özendiriyor. B2B müşterilerinin yarısı, mobil cihazlarını ürünleri araştırmakta da kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir